زندگی و بالا و پایین‌هایش= تغییر

رشته کوه‌های زندگی
زندگی شبیه به رشته کوه‌هایی است که در جغرافیا خوانده‌ یا اگر در مناطق کوهستانی زندگی کرده باشیم دیده‌ایم...

هر روز در زندگی‌ به دنبال اینکه یک چیز خارق‌العاده کشف کنی یا به وجودآوری نباش. یا تغییری بزرگ در زندگی‌ات ایجاد کنی. همین که بتوانی از تمام مطالبی که به سمتت پرتاپ می‌شوند و اتفاقاتی که نجربه می‌کنی،  یک نکته برداری و آن را  در زندگی‌ات پیاده کنی، ارزشمند است.

درون و بیرون انسان

روزگاری بود که زندگی ما تغییری نمی‌کرد من امیدم را کامل از دست داده بودم. و فکر می‌کردم که محکومم به بودن در آن زندگی و کاری نمی‌شود کرد. در دلم آرزو می‌کردم که شرایطم تغییر کند.

گاهی از این که در دلم امید دارم و بر زبانم ناامیدم، از خودم خجالت می‌کشم و خودم را به دررویی متهم میکنم تااینکه امروز مطلبی در مورد خانم گوگوش خواندم که نوشته بود، او می گوید:  هنوز درون و بیرونم با هم می‌جنگند، برسر اینکه چرا این لباس را پوشیدی، چرا این کار را کردی، این حرف را زدی، آن ترانه را نخواندی. پس من تنها نیستم که درون و بیرونم با هم در ستیزند.

رشته‌کوه‌های زندگی

 امروز مروری بر زندگی ام کردم. دیدم زندگی به مانند رشته کوه‌هایی است که در جغرافیا خوانده‌ایم و اگر در مناطق کوهستانی زندگی کرده باشید دیده‌اید. از این قله باید مدت‌ها راه رفت تا به قله بعدی برسی و این مسیر گاهی آنقدر طولانی است که رسیدن با قله‌ی بعدی ناممکن به نظر می‌رسد، گاهی هم کوتاه و  نزدیک البته.

در اوایل زندگی این رفتن ها هر چقدر هم کوتاه باشد برای ما درک شدنی نیست برای همین درکی نمی‌کنیم که این بالا و پایین‌ها چیست بخصوص اگر پدر و مادری داشته باشی که برای هیچ کدام از رویدادهای زندگی توضیحی نمی‌دهند. رها شدن در این دنیا بی رحمانه است. هر چند که این رهاشدگی در تمام طول زندگی هست، آن را تجربه خواهیم کرد، اما از اول اگر رها شده باشیم، زندگی بر ما سخت می‌گذرد.

گاهی بخاطر اینکه ناامید می‌شویم از رسیدن به قله در کوهپایه می‌مانیم. مثل همان جلمه ی اول من که گفتم زندگی ما مدت طولانی تکانی نمی‌خورد و من فکر می‌کردم دیگر تغییر این زندگی ممکن نیست. اما با این مرور که داشتم دیدم در زندگی چقدر تغییرات دیده‌ام و این من را امیدوار کرد که زندگی در این نقطه نمی‌ماند.

نفس زندگی حرکت است حالا این حرکت را ما می‌توانیم جهت بدهیم روبه آنچه که می‌خواهیم شاید این حرکت لاک پشت‌وار باشد اما به از این است که باری به هر جهت و یا سکون باشد.

زندگی به طول یک روز و شب

توسط مریم ظاهری

مریم ظاهری هستم، در مسیر نویسنده شدن

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *